Jump to content

Recommended Posts

Posted

2012 modell kjört ca. 160000 km. Beskjeden "feil i vaxellådan" kom opp da jeg nylig startet opp bilen i 12 ca.kulde grader. På norsk heter det vel gearkassen? Bilen er bare kjørt  ca 100 mil siden jeg kjøpte den ferdig nyservet for nesten et år siden.  Automat gearing skjer likevel som vanlig uten problemer. Burde jeg sette den på verksted for å få lufte og skiftet olje på "gearkassen"? Eller er det bare kulden som forårsaker feilmeldingen? Når jeg stryker meldingen ved 0ppstart så dukker den ikke opp igjen på kjøreturen. Bilen brukes sjelden ca. en gang i uken.

Posted

Jeg gjetter på at "kuren" er å lade batteriet litt ekstra.

 

Når vår D3 har stått i ro en snau uke i -10 og der omkring, har den en tendens til å "disable" alle kjøreprogrammene. Det varer ikke lenger enn til at jeg har kjørt ut av garasjen, og dukker ikke opp igjen før under start når den har stått ytterligere noen dager. Lading av batteriet motvirker "feilsituasjonen".

Posted

Takk! Det var da overaskende, noe som jeg aldri hadde tenkt på. Selv min gode bil kyndige "Mercedes" nabo nevnte ikke det. Skal bli meget interessant å se! 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...